sobota, 7 marca 2015

Relacja z konferencji Design: Nowe trendy w architekturze wnętrz

Zgodnie z zapowiedzią, w zeszłą środę wybrałam się na konferencję Design, która odbyła się po raz kolejny w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego. Byłam na miejscu 20 minut przed rozpoczęciem, bo był to pierwszy dzień po przeprowadzce ;)Prezentację rozpoczął przedstawiciel firmy Betonovo, specjalizującej się w lekkim betonie architektonicznym. Producent oferuje rozwiązania do wnętrz np. ściany 3D, ale i na zewnątrz – na fasadzie Novego Kina Praha można podziwiać płaskorzeźby autorstwa Betonovo. Poza tym robi, meble, rzeźby i cokolwiek da się wykonać z betonu, realizując indywidualne zamówienia. Jeśli chcecie mieć oryginalną kostkę chodnikową lub ławkę ogrodową to także uderzajcie do Betonovo.

Zegar disarm

Następnie przyglądaliśmy się odpływom liniowym i ściennym marki Kessel, która zajmuje się całą masą dużo bardziej skomplikowanych konstrukcji jak przepompownie, pompy do nawadniania ogrodów czy urządzenia do wykorzystania wody deszczowej. Odpływ prysznicowy Linearis Comfort wydaje się być porządnym i przemyślanym produktem – dzięki temu, że można wypełnić pokrywę odpływu płytkami, widoczność odpływu zmniejsza się do niezbędnego minimum. Z kolei odpływ ścienny Scada jest także źródłem dekoracyjnego oświetlenia.

Porcelanowe płyty Techlam ®, to produkt przedstawiony przez przedstawiciela hiszpańskiej firmy Levantina. Jeśli lubicie oglądać ślubne teledyski i pięknie zrobione filmy na YouTube, koniecznie obejrzyjcie ten film. Aż chce się zostać panem od remontów ;)

Bardzo spodobała mi się propozycja Creadoor, producenta drzwi, mebli i paneli ściennych. Przedstawiciel Creadoor przedstawił zintegrowane zabudowy ścienne i drzwiowe ozdobione grafiką 3D, według projektu klienta lub propozycji grafików Creadoor. Parę realizacji zrobiło na mnie duże wrażenie. Poniżej moja ulubiona.


Po zobaczeniu na żywo możliwości programu Intericad, stworzonego do szybkiego renderowania, wysłuchaliśmy prezentacji nowej aplikacji do codziennej komunikacji między współpracownikami i klientami, skierowanej szczególnie do sektora kreatywnego, ale nie tylko. Cudo.co opiera się na prostym podziale na trzy kategorie – dokumenty i rysunki widoczne tylko dla użytkownika, te udostępnione innym użytkownikom np. osobom z zespołu pracującego nad danym projektem, oraz na zawartość udostępnioną klientowi.

Następnie spotkaliśmy się z panem Henrykiem Wagnerem z firmy Wapol Wykładziny Obiektowe – producenta wykładzin, stosowanych w hotelach, bankach i innych obiektach o dużym natężeniu ruchu. Pan Wagner przedstawił nam także działalność Polskiego Stowarzyszenia Posadzkarzy, które (sądząc choćby po aktualności informacji na stronie internetowej) działa bardzo prężnie. Stowarzyszenie zajmuje się normami w zakresie wykładzin, skupia rzeczoznawców z tej dziedziny a także wspiera młodych twórców organizując konkursy dla studentów ASP!

Tyle działo się do przerwy. Niestety w dalszej części nie mogłam uczestniczyć, ale przed wyjściem wpadłam oczywiście na stoiska wystawców.

Najbardziej zależało mi na tym, by zobaczyć na żywo zagłówki modułowe Made for Bed, bo szukam jakiegoś rozwiązania na ścianę za łóżkiem (które na razie znajduje się na liście mebli do kupienia, i zastępowane jest godnie przez dwa dmuchane materace ;)) Made for Bed było jednak tak obleganym wystawcą, że trudno było się w ogóle dostać do stolika!

Najpierw zrobiłam więc rundkę po innych stoiskach. Zajrzałam do Nota Bene, gdzie tym razem zwrócił moją uwagę włącznik z nożem i widelcem – ja bym się pewnie na taki nie zdecydowała, bo mniej więcej panuję nad tym, którym włącznikiem włączę światło w aneksie, a którym w salonie ;), ale jeśli macie wielki dom i mnóstwo włączników, może warto rozważyć włącznik ze ściągą ;)


Chciałabym wymienić kiedyś włączniki na takie z małymi guzikami. Wydają mi się dużo bardziej eleganckie. Poza tym większe ramki pozwalają na idealne wtopienie włączników w ściany… lub wręcz przeciwnie, mogą przyciągać wzrok.Uchwyciłam też piękną zabudowę ścienno-drzwiową Creadoor i cztery inne „próbki” produktu.Na dłużej zatrzymałam się przy katalogach z tapetami, sprzedawanymi przez Beautiful Home. Próbowałam uchwycić choć niewielki ułamek, ale byłam ciasno otoczona innymi zainteresowanymi i cały czas czyjś cień zasłaniał tapety :)

W ofercie tapety klasyczne, które nazywam „na bogato”, kwiatowe, ale też cieniowane… Poza tym mnóstwo tapet dla dzieci – zarówno ze zwierzątkami, motylkami, samochodzikami, jak i bardziej uniwersalne, które równie dobrze będą wyglądać w „dorosłym” wnętrzu – paski, kropki, szewrony… Koniecznie zajrzyjcie do kategorii tapet i murali na zamówienie – poniżej mała próbka.
Aha, i najważniejsze: większość tapet jest już pokryta klejem, który aktywuje się spryskując płaty tapety wodą. 


W końcu udało mi się zbliżyć do Made for Bed. Przyjrzałam się instrukcji montażu, zabrałam ulotkę wizytówkę i dwie próbki materiałów.Zerknęłam też na lampę Woobia marki Abadoc.


Normalnie nie podobają mi się ściany pokryte drewnianymi krążkami. Ale zegar marki Wood Lovers, o dziwo, nie wydał mi się aż tak straszny ;)***


Mam nadzieję, że to nie była moja ostatnia konferencja (moja relacja z przedostatniej warszawskiej edycji dostępna jest tu). A tutaj i tutaj relacje z konferencji, która odbyła się w zeszły czwartek we Wrocławiu. 

Dobranoc :)

1 komentarz:

  1. Pięknie udekorowane są te zabudowy ścienne! :)
    Ale najpiękniejsza ze wszystkich zaprezentowanych przez Ciebie zdjęć jest tapeta błękitna z motywem paproci - cudo samo w sobie :)

    OdpowiedzUsuń

SPAM będzie bezlitośnie kasowany. Odpuść linkowanie do swojego fanastycznego sklepu.