sobota, 27 września 2014

Konferencja Design w IWP

Jak już wspominałam, wnętrzarskich wydarzeń we wrześniu nie brakuje. Ostatnio na Brackiej natknęłam się na baner Targów Designu i Mody, o których istnieniu oczywiście zapomniałam. Na szczęście była tam Conchita, więc odsyłam do jej relacji :)
***
Ja z kolei w zeszły czwartek pojawiłam się na konferencji dla architektów i projektantów wnętrz w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego. Konferencję zorganizowało Virtus Studio (profil na FB). 
W programie konferencji znalazły się prezentacje dwudziestu produktów oraz czas na indywidualne rozmowy z wystawcami. Wpadłam dobrą godzinę po rozpoczęciu i wyszłam zanim skończyły się wszystkie prezentacje, co nie przeszkodziło mi w przygotowaniu krótkiej relacji.  

Od wejścia moją uwagę zwróciły łączniki (czy jak podaje strona internetowa "pstryczki") sprzedawane przez Nota Bene z Wrocławia. Przyznajcie, że komplet gniazdko plus włącznik prezentuje się naprawdę dobrze!Z tej samej kategorii: Legrand przedstawił serię łączników Celiane, która pozwala na dowolne łączenie różnych włączników, przełączników i innych pstrykaczy :) 

Choć nie jestem fanką kamienia, zainteresował mnie spiek kwarcowy, sprzedawany w formie dużych, a cienkich płyt. 

Co jeszcze? 
Dekoracyjne panele ścienne Via Panels sprzedawane w formacie 50 x 50 cm. Pluz za to, że przedstawiciele firmy przynieśli trochę próbek paneli dla uczestników konferencji. Wzięłam jeden panel (model Cube) do przetestowania - na razie, mimo niewielkiego ciężaru, wydaje się być całkiem wytrzymały. Uczestnicy konferencji mogli także zobaczyć możliwości programu CAD Decor Pro i zobaczyć ofertę ApplyFlock. Prezentacja tego ostatniego produktu nie należała do najciekawszych, ale logo składające się z liter AF wpadło mi w oko ;)  

Niestety, wyszłam z IWP zanim swoje produkty przedstawiła płocka firma Entelo. Zdążyłam na szczęście przetestować krzesło biurowe (jak zostałam poinformowana o rozmiar za duże dla mnie) i przyznam, że przez chwilę czułam się dziwnie mając podparcie tam, gdzie zwykle go nie ma, ale już po chwili doszłam do wniosku, że właśnie tego potrzebują moje plecy! Rozmiarów krzeseł jest aż siedem, więc nawet ludzie mojego wzrostu mogą zapomnieć o dyndających kończynach dolnych ;)No i teraz mój faworyt - Paperstone. W Polsce jego dystrybucją zajmuje się Materpol. Superekologiczny materiał pochodzi ze sprasowanej makulatury i wykorzystywany jest do produkcji blatów kuchennych. Można z niego zrobić nawet zlew! Na razie nie sądzę, żebym była w stanie się przełamać i wrzucić do papierowego zlewu brudne naczynia ;) 


Próba wody

Rzuciłam także okiem na system do tworzenia ogrodów wertykalnych firmy Garden Spot......przyjrzałam się fotelom Wzory widzę...... i zachwyciłam się ławą Stanisławą, studia projektowego Kameleon. Stół robi wrażenie, można łatwo zmieniać jego wygląd przekładając kołeczki, można też pograć na nim w warcaby albo chińczyka :) Ja dodałabym jeszcze trochę kolorowych żyłek i zrobiła jakiś obrazek, napis, jak np. tu lub tu


Bardziej cierpliwi mogliby się pokusić o zrobienie podobnego mebla samodzielnie. Ja na razie nie narzekam na nadmiar wolnego czasu ;)
***

Warto jeszcze wspomnieć, że już 3 października na Stadionie Narodowym odbędzie się kolejna konferencja skierowana do projektantów wnętrz i architektów pod nazwą Dom Inteligentny. Najłatwiej zapisać się drogą mailową, pisząc na potwierdzenia(at)virtus.com.pl

2 komentarze:

  1. Zazdroszczę, szkoda, że wczesniej nie wiedzialam :(

    OdpowiedzUsuń
  2. Super relacja, tym razem ja mogłam tam być dzięki temu ze wszystko tak super opisałaś :)

    OdpowiedzUsuń

SPAM będzie bezlitośnie kasowany. Odpuść linkowanie do swojego fanastycznego sklepu.